Skip to product information
1 of 5

Selen Cosmetics

Krem puder

Krem puder

Regular price €35,00 EUR
Regular price Sale price €35,00 EUR
Sale Sold out
Tax included. Shipping calculated at checkout.
Colore

Kremi pudër “Lëkurë Perfekte” , shkrihet në lëkurë, për t’u bërë një me të. Me një mbulim mesatar që zgjat 24 orë, nuk transferohet, është rezistente ndaj ujit dhe djersës. Lëkura mbetet e butë dhe me një efekt matt. Ky krem pudër është i pajisur me efekt optik Anti-Age.

INCI: 

AQUA/ WATER, DIMETHICONE, POLYMETHYL METHACRYLATE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE,

METHYL TRIMETHICONE, PEG-10 DIME THICONE, GLYCERIN, BUTYLENEGLYCOL, ACRYLATES/

DIMETHICONE COPOLYMER, SODIUM POTASSIUMALUMINUM SILIC CATE, PEG/PPG-18/18

DIMETHICONE, SODIUM CHLORIDE, TRIMETHYLSIL OXYSILICATE, CAPRYLYL DIMETHICONE

ETHOXY GLUCOSIDE,DISTEARDIMC ›NIUM HECTORITE, TRIETHYL CITRATE, DIME THICONE

CROSSPOLYMER, SILICA, TRIETHOXYCAPRYLYLSIL ANE, ALUMINUMHYDROXIDE, TOCOPHERYL

ACETATE, DISODIUM EDTA, BACILLUS/SOYBEANFERMENT EXTRACT, PHENOXYETHANOL,

SODIUM DEHYDROACE TATE,POTASSIUM SC ORBATE

[+/-] / MAY CONTAIN:

CI 77491/CI 77492/CI 77499 /IRON OXIDES, CI 77891 /TITANIUM DIOXIDE

 

Përbëresit

Dërgesa & Kthim

Produktet Selen dërgohen brenda 24h dhe në bazë të vendodhjes arrijnë per 24 h në Tiranë/ 48H ne rrethe. 5-15 ditë në Europë. Kthimi bëhët vetëm në rast kur produkti është dëmtuar nga trasporti

Përdorimi

Ky produkt është shumë i pigmentuar, aplikoni si fillim një sasi te vogël dhe përhapeni. Më pas shtoni shtresat e ndryshme sipas dëshirës dhe rezultatit që dëshironi

View full details

Seti profesional i furçave

Seti i furçave profesionale, i jep grimit tuaj një cilësi tjetër falë aftësise që kanë në përhapjen e pigmenteve.

  • Trasporti Falas

    Për blerje mbi 1500L , trasporti është falas në të gjithë Shqipërinë

  • Cruelty Free

    Të gjitha produktet Selen, jane Cruelty Free. Si mundet dikush të lëndoj kafshët?!